Конкуренција една на друга: Сораја е вечен непријател на контроверзната Станија

2 септември, 2020
soraja

Станија Добројевиќ и Сораја Вучелиќ веќе долго време се расправаат. Сето тоа ескалираше во 2014 година, кога Станија ја тужеше својата колешка старлета. Две години се „влечеа“ на суд и никогаш не се смирија…

Додека некои старлети објавуваат голи фотографии и снимки на сè попопуларната платформа OnlyFans и со тоа заработуваат пари, старлетата Станија Добројевиќ (35) тоа го прави бесплатно.

Таа неодамна ја изненади јавноста кога објави фотографија на која е целосно гола позира пред огледало.

Станија е позната по пластичните операции и учество во српските рални шоуа. Освен во „Задруга“, таа се испроба и во „Фарма“. Исто така, многумина ја познаваат од расправијата со старлетата Сораја Вучелиќ (33).

Тие две не зборуваат со години. Сè започна пред шест години кога Сораја за медиумите изјави дека Станија орално ја задоволувала својата пријателка во клупскиот тоалет. Станија тогаш ја тужеше Сораја и го извлече подебелиот крај по две години судење.

Која е Сораја Вучелиќ и што прави таа? Каде работи, дали има ден на работно искуство? Од каде пори за нејзиниот живот, автомобил, гардероба, кирија за стан во Белград? Сето тоа ви кажува за неа, што прави и како добива пари, рече еднаш Станија.

Сораја ‘се одмазди ’со јавно кажување дека своето милениче, мини прасе, го именувала по Станија.