Корона вирусот го истрауматизира: “Ментално ме погоди многу јако…”

19 јули, 2020
Annotation 2020-07-18 165014

Сосема искрено за своето искуство

Една од оние ѕвезди кои меѓу првите се зарази со корона вирус беше актерот Идрис Елба. Имено, режисерот, кој некогаш беше прогласен за најзгоден маж на светот, на својот профил на Твитер на крајот на март објави дека е заразен со корона вирус и дека се повлекол во изолација веднаш откако дознал за тоа. Во таа изолација беше и неговата сопруга Сабрина Дауре, која исто така беше позитивна за споменатиот вирус. Сега, кога агонијата помина, Идрис зборуваше отворено за „Radio Times“ за последиците од оваа пандемија врз него.

Тој рече дека болеста е за него била „трауматско искуство“ што „оставила последици и врз менталното здравје“. „Ментално, ми беше навистина тешко, бидејќи тогаш имаше многу неизвесности за целата работа. Се чувствував должен да зборувам за тоа, но не можев, затоа што не беше ништо сигурно “, рече тој во интервјуто. „Тоа беше трауматично искуство и за мене и за мојата сопруга“, додаде тој, откривајќи како карантинот во Велика Британија многу му помогна.

„Ми требаше самоизолација за да го надминам тоа . Се чини дека на светот навистина му требаат епидемиолошки мерки…“, заклучува актерот. За потсетување, Идрис беше во Мексико на сет на филм кога дозна дека е заразен.

View this post on Instagram

❤️

A post shared by Sabrina Dhowre Elba (@sabrinaelba) on

“Ова утро добив резултати на корона вирус и се покажа дека сум заразен. Немав никакви симптоми, бев тестиран затоа што бев во контакт со некој кој ни откри дека е заразен. Штом дознав дека е заразен, веднаш се повлеков во самоизолација и направив тестови, а резултатите пристигнаа денес. Ова е сериозно. Сега е добро време да се оддалечите од луѓето, да ги миете рацете… Има луѓе кои се заразени и немаат никакви симптоми. Значи, сега е време да се биде многу внимателен “, рече Идрис во тоа време во видеото кое го објави на социјалните медиуми.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi