Кралска двојка тргнува да го заземе местото на Хари и Меган!

20 мај, 2020
megan 2

Кога не сакаат тие, има некои што сакаат!

Принцезата Беатрис, 31-годишната ќерка на принцот Едвард, син на кралицата Елизабета и принцот Филип, и нејзиниот свршеник, грофот Едо Мапели Мози, наводно, сакаат да се преселат во поранешниот дом на принцот Хари и Меган Маркл, Frogmore Cottage, и да ја преземат својата улога во брендот Сасекс Ројал.што Хари и Меган повеќе не смеат да го користат, пишува списанието New Idea во новиот број.

Шпекулациите за преселбата беа поттикнати од самиот свршеник на принцезата Беатрис, кога тој објави фотографии од нивната тековна резиденција на Инстаграм и напиша веднаш до нив: „Ќе биде тешко да се откажеш од сето ова“. Покрај тоа, новинар кој долги години го следи кралското семејство, Фил Дампиер, изјави за магазинот дека принцезата Беатрис и Едо се „повеќе од подготвени да ја преземат работата на Хари и Меган, барем делумно, доколку им се дозволи“. Потребна им е дозвола, ве потсетуваме, бидејќи принцезата Беатрис и нејзината свршеница не припаѓаат на ’постарите’ членови на кралското семејство и затоа немаат право на целосна финансиска поддршка од даночните обврзници за сите трошоци во нивните животи.

Дури и неодамна се појавија гласини дека принцезата Беатрис ќе мора да се исели од нејзината кралска резиденција во Лондон, бидејќи палатата е во огромни финансиски загуби заради недостаток на туристи за време на карантинот, од кои заработувале стотици милиони фунти годишно. Затоа,не е изненадувачки што таа и нејзиниот сакан се подготвени да ја преземат улогата што 35-годишната Хари и 38-годишната Меган се откажаа кога решија да се разделат со кралското семејство и да се преселат во САД, зајакнувајќи ја нивната популарност во Велика Британија. Како и да е, полицискиот портал Gossip тврди дека ова се само шпекулации и дека Грофот Едо не објавил фотографии од нивната резиденција, туку скап стан што го реновирал и сакал да го продаде, бидејќи тој е сопственик на агенција за недвижнини.