Лиз Харли заведува на 55 години: Во прошетка со бикини во природа…

27 април, 2020
Tejlor

Позирајќи во природа, Елизабет им препорача на сите да останат дома ако можат. Се чинеше дека уживаше бидејќи што не ја отстрани насмевката од лицето, и се пофали дека наишла на разни цвеќиња …

Дојде пролетта, забележа актерката и манекенка Елизабет Харли (54). Таа излезе во природа и се разголи. Таа позираше покрај реката во розов костум за капење, додека носеше шорцеви.

Позирајќи во природа, Елизабет им препорача на сите да останат дома ако можат. Се чинеше дека уживаше да излегува затоа што не ја отстрани насмевката од лицето, и се пофали дека наишла на разни цвеќиња.

Голем дел од придружниците на актерката се восхитуваа на нејзината фигура, рамен стомак и тесна половината.

Актерката моментално е во изолација со својот син Дамјан, мајката Ангела, својата тетка и пет други. Стравува некој од нив да не го фати вирусот, поради кој и нејзините планови биле променети и спречени.

– Не има девет од нас. Јас го имам целото семејство тука, вклучувајќи ги мајка ми, тетка ми и пријателка кои има проблеми со респираторниот систем. Параноична сум дека нема да можам да ги чувам безбедни. Не дозволувам никој да дојде во куќата. Одам во локалните продавници по намирници и носам заштитна маска и нараквици. Преплашена сум“, рече Елизабет.

Таа рече дека вирусот корона ја спречува да најде љубов со нов маж, што е нејзината моментална желба.

– Би сакала лудо да се заљубам во некого, што сигурно нема да се случи додека сум затворена со роднини. Можеби кога ќе заврши сето ова. Потоа ќе ги вклучам фаровите и ќе дадам се од себе “, рече Лиз.