Љубов под маски: Рики Мартин го прослави Прајдот

28 јуни, 2020
riki martin

Латино ѕвездата Рики Мартин и неговиот сопруг Џван Јосеф, Вчера го прославија меѓународниот ден на гордоста, одностно прајд ден, Објавувајќи фотофрафија на која се бакнуваат под заштитните маски.

Тие на овој начин сакаа да им го честитаат месецот на гордоста на нивните следбеници на инстаграм, воедно напишаа и порака “претпазливост во екот на пандемијата со корона вирусот”.

View this post on Instagram

Happy #pride everyone!! . 🟥🟧🟨🟩🟦🟪⬛️🟫

A post shared by Ricky (@ricky_martin) on

Тие се во врска од 2016 година, а како што изјави пејачот, тие тајно се венчале една година подоцна, односно во 2017.