Луѓето мислат дека имам 15 години – Карди Б има лажен профил од кој плука врз Ники Минај и Ариана Гранде?

3 јули, 2020
cardi b

Како што сите знаат, Карди Б и Ники Минај не се во добри односи, а се чини дека и Аријана Гранде сега се во конфликт со нив.

Минатата недела, фановитезабележаа профил на Инстаграм @nobudgethoe, во која се наоѓаше скриншот од листата на Топ 100 на Билборд листата, на врвот се Ники Минај и контроверзниот рапер Tekashi 6ix9ine. Под нив е дуетот на Меган Тее Сталион и Бијонсе на 4-то место, и Аријана и Гага на 9-то место.

Под фотографијата стои натписот „Јас сама го сторив сето ова“ со емоџи кое се смее. Лил Ким, уште една непријателка на Ники Минај, исто така, остави коментар подолу.

„Веќе ти реков дека круната е на твоја глава“, напиша таа, која им служеше на фановите на Ники Минај како уште еден доказ дека тој профил на Инстаграм и припаѓа на Карди.

На Инстаграм story на овој профил се појави твит на еден обожавател, наведувајќи дека би сакал да чуе како би звучела заедничката на Карди Б и Аријана, а коментарот е насочен – против Ари.

„Мислиш, соработка со истата девојка која се налути поради тоа што нејзиното момче не доби награда Grammy ?!“, пишува во коментарот.

Карди наскоро објави на Твитер, негирајќи дека стои зад овој профил.

„Се разбудив и видов дека ме “откажавте”.Што се случуваовде, јас не направив ништо “, започна таа.

„Сега гледам дека луѓето тврдат дека имам лажен профил на Инстаграм. Не знам, луѓето мислат дека сум 15-годишно девојче “, продолжи таа.

“Аријана Гранде? Јас немам проблем со неа. Зошто би зборувала за неа. Ја сакам нејзината музика, но не знам многу за неа “, додаде таа и објасни дека со Лил Ким не се слуша често.

„Престанете да направите глупости како ова. Не ми е грижа дали се обидувате да ме „откажете“ поради нешто, но не ширете лаги. Заморно е и иритирачко “, рече таа.

Фановите ја поддржаа Карди Б преку хаштазите #CardiBIsComing и #WeLoveYouCardi и таа им се заблагодари.

„Гледам многу љубов, не само од обожавателите, туку и од профилите што ме поддржуваат“, рече таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi