Мајката на Нејмар има дечко од 22 години, а таа е 52

13 април, 2020
Насловна

Надин Гончалвес, мајка на славниот фудбалер Нејмар објавила на инстаграм слиса со својот 22 годишен дечко Тиаго Рамос.

Многу пријатели од нивната врска се шокирале со оглед дека Тиаго е сепак помлад и од синот на Надин. Но она што изненадило е реакцијата на Нејмар за нејзината објава.

“Биди среќна мамо, те сакам” напишал фудбалерот испод фотографијата. Набрзо добил повеќе од 35 илјади лајкови на својот коментар и бројни пофалби за неговата реакција.

Тиаго е гејмер и член на екипата 4K Easy која се натпреварува во NFA лигата, аматерски турнири кои служат како влез во професионални натпревари а се бави исто така и со манекенство.

View this post on Instagram

O inexplicável não se explica, se vive… ❤️

A post shared by Nadine Gonçalves (@nadine.goncalves) on