Мараја Кери ги шокираше сите со деталите за животот кои ги објави во мемоарите

8 октомври, 2020
mariah-carey-amas-press-room-2018-billboard-1548-1170x700

Музичката дива Мараја Кери откри дека го оставила својот поранешен свршеник Џејмс Пакер надвор од мемоарите, бидејќи немала физичка врска со него. Години откако медиумите зуеја дека пејачката и нејзиниот вереник не уживале во својата врска во период од 18 месеци, Мараја сега за британски Гардијан изјави дека врската едноставно не и е важна.


„Да беше врска што значеше нешто, ќе се најдеше во моите мемоари„ Значењето на Мараја Кери “. Немавме физички однос, да бидам искрена“, рече Мараја. Таа коментираше и изјави дека се однесува како вистинска дива и дека е комплицирано да работи со неа затоа што тежнее кон перфектните работи во животот.

“Знаете што? Не ми е гајле. Заслужувам да се однесувам така. Можеби звучи арогантно, но се надевам дека ќе го поврзете со фактот дека доаѓам од сиромаштија. Ако не можам да се однесувам така по сè што сум направил во животот – извинете, не знаев, сите треба да бидеме помалку комплицирани “, заклучи Мараја. Таа се осврна и на тоа дека ја нарекуваат Ѕвезда.

“Дали мислите дека навистина ми е грижа што ме нарекуваат ѕвезда покрај сè во животот? Да, јас сум ѕвезда, така е”, коментира пејачката. Мараја Кери открила голем број шокантни детали од нејзиниот живот во нејзините нови мемоари. Ја отвори душата и зборуваше за нејзините поранешни љубови, таткото на нејзините деца и семејното насилство. Таа исто така откри детали за аферата со бејзбол играчот Дерек Jетер, а раскажа и сè за нејзиното биполарно растројство.