Медисон Бир ги негираше гласините за пластичните операции

26 јуни, 2020
mir

Деновиве се шират гласини на Интернет дека пејачката Медисон Бир посетила пластичен хирург, а тоа го забележале папараците, кои ја фатиле како се крие зад дрво.

По овие фотографии, сосема спонтано, ѕвездата на филмови за возрасни, Миа Калифа, индиректно ја обвини Медисон дека се крие зад едно дрво, затоа што, не сака сите да знаат дека отишла кај пластичен хирург. Ова предизвика лавина несоодветни коментари на сметката на пејачката, која реши да се изјасни , пренесува „TeenStar“.

„Масовното вознемирување не е во ред според мене. Жал ми е. Злоупотребување на туѓата приватност е проблем што доведува до самоубиство и депресија веќе со години, а луѓето не се обидуваат да го променат тоа. „Фокусирајте се на сопствените животи и престанете да ширите омраза кон непознатите лица за вас“, рече таа.

Еден обожавател напиша на Твитер дека „ја сака музиката што ја прави Медисон, но дека е фрустриран што ги лаже, затоа што таа е инспирација за многу девојки кои мислат дека изгледа толку природно, што е невозможно“.

Медисон одговорила директно на тоа, објавувајќи фотографии во кои таа нормално влегува во канцеларијата на лекарот.

„Отидов на лекар на консултација за младеж, што треба да го отстранам, што не треба ни да објаснам, затоа што тоа е моја работа. Јас не се скрив. Го чекав автомобилот и излегов најнормално. Но, сите ги игнорираат тие фотографии. Поради оваа ситуација, добив смртни закани. Гледате каде е проблемот? “, Праша пејачката.