МЕГАН И ХЕРИ ПОТПИШУВААТ МИЛИОНСКИ ДОГОВОР: Ќе снимаат подкасти, а овој месец ќе објават празничен специјал!

17 декември, 2020
*FILE PHOTOS* Prince Harry, Meghan Markle 'Unlikely' To Spend Christmas In The U.K.

Меган и Хари ја основаа „Арчевел аудио продукција“, а во договорот наведоа дека ќе произведуваат програми што ќе ја забавуваат публиката ширум светот.


Меган Маркл и принцот Хари најдоа нов начин да заработат пари. Славната двојка ќе снима подкасти за стриминг услугата Спотифиј, со која потпиша мултимилионски договор, пишуваат странските медиуми.

Тие ја основаа „Арчевел аудио продукција“ и во договорот наведоа дека ќе произведуваат програми што ќе ја забавуваат публиката ширум светот. До крајот на овој месец треба да излезе нивниот подкаст, кој ќе содржи „приказни за надеж и сочувство“.

„Она што го сакаме кај подкастите е тоа што нè потсетува да одвоиме момент и навистина да се слушаме и да се поврзуваме едни со други без мешање. Со предизвиците од 2020 година, никогаш не било поважно време за тоа. Кога ќе ги слушнеме приказните на другите, се потсетуваме на тоа колку сме меѓусебно поврзани “, објасни парот.

„Војводата и војвотката од Сасекс можеби живеат во Калифорнија, но силата на нивните гласови зависи од нивниот статус на граѓани на светот. Дека тие ја прифаќаат извонредната способност на подкастите на Spotify, иако се трудат да ги засилат недоволно застапените гласови, е доказ за нивната благодарност за потенцијалот на аудио раскажување приказни “, изјави шефот за содржина и рекламирање на Spotify, Dawn Ostroff.

Меган и Хари во септември потпишаа договор со Нетфликс за производство на документарни и долгометражни филмови.