Меган Маркл повторно ќе биде блогерка: Поранешната војвотка се враќа на работата поради која се откажа од кралското семејство

6 мај, 2020
megan

Меган Маркл, наводно, повторно го започнува својот блог за начин на живот. Меган го деактивираше својот блог во април 2017та година, пред да објави дека е верена со принцот Хари.

Меган го деактивираше својот блог во април 2017ta година, пред да објави дека се верила со принцот Хари. Таа го водеше блогот три години, споделувајќи сè и сешто на него – од храна до патување, мода, политика, жени кои ја инспирираат.

Меган, наводно, повторно ќе го оживее својот блог, а уште во минатата година, нејзиниот бизнис менаџер доставил документи за да нејзиниот блог да може да го задржи истиот назив се до 2021ва година.

Покрај тоа, се наведува дека Меган сака да се врати на актерството и да добие улога во холивудски блокбастер во врска со суперхероите на Марвел.

– Меган направи план за серија состаноци во Холивуд. Таа веќе заврши еден ангажман за Дизни во кој го позајми својот глас, а сега бара улога во филм за суперхерои. Таа е свесна дека гледачите нема да можат да избегаат од фактот дека таа е Меган Маркл, но решена е повторно да започне да дејствува и да има големи цели – рече изворот.