Меган Маркл во својата биографија наведе една вештина со која тешко би ја поврзале

17 мај, 2020
меган

Биографијата на Меган Маркл, која излезе во јавноста пред две години, откри бројни детали за актерката. Не само што зборува повеќе јазици, туку практикувала боречки вештини, особено кикбокс.


“Ја тренирав Меган кога беше во Торонто за време на снимањето на серијата “Suits”. Вежбавме боречки вештини, и вежбавме кикбокс. Таа беше одлична, се снаоѓавме одлично и разговаравме на шпански. Никогаш не би помислил дека ќе да стане принцеза “, рече тренерот Џорџ Бланко.

Бланко се понуди да ги тренира Меган и Хари доколку се вратат во Канада.

Меган во своето CV посочи дека покрај англискиот и шпанскиот, течно зборува и француски.
Таа исто така изјави дека може да танцува балет и џез.