Мел Би од Спајс Грлс станала бездомничка и живее кај својата мајка?

11 октомври, 2020
Mel-B


Таа беше една од најголемите sвезди додека „блескаше и гореше“ со групата Спајс Грлс во 90-тите, а денес, наводно, е три години по бурниот развод со сопругот Стивен Белафонте, толку сиромашна што нема свој покрив, но живее со нејзината мајка тврди списанието Ден на жената во ново издание. Поранешниот брак на 45-годишната Мелани Браун, попозната како Мел Б, во кој таа го обвини својот 45-годишен сопруг дека е насилен и ја изневерува со дадилката, како и разводот, остави сериозни последици врз неа. Тој веќе не се справува како порано и сега наоѓа најголема утеха во поминувањето време со нејзината мајка, се тврди во написот.


Доверлив извор откри дека Мелани, наводно, била силно погодена од фактот дека е без пари и сопствена куќа, а нејзиниот поранешен сопруг неодамна купил куќа во Лос Анџелес во вредност од два милиони долари, додека наводно му помагала поранешната дадилка со која ја измамил и го обвинила за раскинувањето на нивниот брак, позајмувајќи му 275.000 УСД.

mel b


Да потсетиме, Мел и нејзиниот поранешен сопруг сè уште водат битка за старателство над нивната осумгодишна ќерка Медисон. Стивен не бира „оружје“ со кое ќе ја нападне Мел, па неодамна ја нарече „луд алкохоличар и наркоман“, иако таа исто така го обвини за набавка на дрога додека биле во брак. Медисон сè уште живее со нејзиниот татко во Лос Анџелес, а Мел од неа слуша само преку Face Time.