Метју Меконахи за својата сопруга: „Таа вечер зборував шпански и португалски подобро од било кога“

29 октомври, 2020
1336772 (1)

Меконахи ја запозна својата сопруга, американско-бразилската манекенка Камила Алвеш, во 2006 година и моментално сакаше да и пристапи. Тие се венчаа во 2012 година и се родители на три деца. Во разговор со Опра, Меконахи откри дека веќе за време на првиот состанок, тој и Камила воспоставиле одлична врска и таа вечер зборувал шпански и португалски како никогаш порано во животот.

Matthew McConaughey i Camila Alves


Неодамна, во интервју за списанието „Пипл“, славниот актер изјави дека пред да ја запознае сегашната сопруга, не бил сигурен дека некогаш ќе ја најде вистинската. Тој се сети дека сфатил дека премногу обрнува внимание на тоа, па затоа реши малку да ја спушти топката.

Matthew McConaughey i Camila Alves

Од таа вечер, открива МекКонахи, тој не сакал да поминува време со друга жена, тој дефинитивно не сакал да води љубов со никој друг и не сакал да има деца со никој друг освен неа. Тој тврди дека тие никогаш не ја доведуваат во прашање нивната љубов.

Matthew McConaughey i Camila Alves
Matthew McConaughey i Camila Alves s djecom

За неговите три деца, Леви (12), Вида (10) и Ливингстон (8), Меконахи вели дека тие се многу грижливи и љубезни личности, и тој се согласува со неговата сопруга дека нема да ги чуваат децата обвиткани од надворешниот свет.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum