„Ми се гадеше од помислата да бидам со жена“

8 јуни, 2020
дгфдгдфг

Откако на почетокот од минатиот месец беше потврдено дека еден од најпознатите геј парови, 27-годишната манекенка Кара Делевингн и 29-годишната актерка Ешли Бенсон, раскинале двегодишна врска, Кара сега реши да зборува за сопствената сексуалност. За американското списание Variety, 27-годишната Кара објасни зошто се смета себеси за пансексуалец, но и зошто негирала фактот дека со години ја привлекуваат жени.

Секогаш ќе гледам на себеси како пансексуална личност. Без разлика колку некој се дефинира себеси, било да е тоа „тој“ или „таа“, јас се заљубувам во личност. И тоа е тоа. Ме привлекуваат луѓето, а не полот “, започна моделот за споменатото списание. Сепак, иако сега е уверена во себе и својата сексуалност, растејќи во традиционално англиско семејство, Кара призна дека таа гледаше поинаку на целата ситуација.

View this post on Instagram

#PUMAxBALMAIN. Available NOW!

A post shared by Cara Delevingne (@caradelevingne) on


Кога конечно собрала храброст да им каже на најблиските дека е привлечена од истиот пол, Кара призна дека била пријатно изненадена од нивната реакција која „ и дала ветер во грб “да биде каква што е. „Сакам да бидам сакана. И јас сум само подобра личност кога сум сакана. Не мора да значи да се биде сакан од друга личност, туку и да се сакаш себе си. Тешко е да се соочите со животот секој ден кога сте сами “, заклучи манекенката на крајот.