Мишел Обама ќе одржи виртуелни приказни во понеделник и едвај чекаме да видиме!

22 април, 2020
CAMPAIGN-OBAMA

Мишел Обама сака да им ја прочита приказната на вашите деца! Повеќе издавачи на книги за деца ја носат „Понеделник со Мишел Обама“, четиринеделна серија во кои Мишел ќе ги чита гласно популарните книги за деца. Серијата е во прилог за поддршка за учење писменост на „Penguin Random House “, „Read Together, Be Together“ и „Read-Alongs “ на ПБС, кои се одвиваа на ЈуТјуб.

“Како мало дете, сакав да читам гласно. И кога станав родител, најдов таква радост кога ја споделував магијата на раскажување приказни со моите деца – а потоа подоцна, како Прва дама, со деца насекаде”, рече Мишел Обама на страницата PBS. „Во ова време кога толку многу семејства се под голем стрес, јас сум возбудена што ќе им дадам на децата можност да го вежбаат читањето и да слушнат прекрасни приказни (и да им дадам на родителите и на старателите долгоочекувани  потребни паузи).“

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi