Морничаво! Актерот кој го обожаваме крие мрачна тајна

17 април, 2020
leo

Пеги Ен Фарар се венчала со таткото на Леонардо Ди Каприо уште во 1995-та година, а врската ја започнале додека актерот имал само една година.

Пеги припаѓа на религијата Амритдари Сик, која што настанала во Индија и според неа не смее да се крати косата и секогаш истата мора да биде чиста, а некои од жените носат турбан. Вегетаријанци се и забрането им е да пијат алкохол и да се коцкаат.

Тој е во добри односи со неговата маќеа која била забележана како го посетува и на снимањето на неговиот последен филм „Once Upon a Time in Hollywood“.

Пеги, често носи традиционална индиска облека, а турбан почнала да носи пред неколку години.

Фарар има уште еден син, Адам.

Полубратот на Ди Каприо исто така се обидел да влезе во актерските води, но имал проблеми со дрога и се обидел да изврши убиство.

Инаку, таткото на Леонардо Ди Каприо е писател, а целото семејство често го следи актерот на холивудските настани. Пеги всушност добро влијаела на неговиот живот и на сопругот.

Според американските медиуми, славниот актер инсистирал неговиот полубрат Адам да ја се обиде во актерската кариерата. Тој се впушти во светот на глумата во 80-тите и беше во многу филмови и телевизиски реклами.

Но, за жал не било се така сјајно затоа што Адам имал проблеми со дрогата и беил обвинет дека се обидел да ја убие својата поранешна девојка.