Музичката ѕвезда во 50-тата година призна дека е геј?

26 октомври, 2020
profimedia-0413544248 (1)

Откако минатиот месец музичарката Јагуар Рајт ја обвини славната раперка Мери Џ Блајџ дека е хомосексуалка и долго крие, видеото од 49-годишното појавување на Интернет заинтригира многумина. Станува збор за видео во кое и се придружува и нејзината добра пријателка Мадина Милано. Она што им „привлече око“ на многумина е дел од текстот што го зборуваше од песната на Нас, Spicy.

Mary J. Blige - Songs, Albums & Age - Biography


Имено, во споменатата снимка, Мери изговара текст што укажува на нејзината желба за друга жена – не ми е гајле дали е негова сопруга, можам да ja добијам … Иако многумина веруваат дека ја изговараат само споменатата песна, некои се убедени дека има нешто зад сè скриена порака.

Mary J. Blige Bobby Pinned Updo - Mary J. Blige Updos Looks - StyleBistro


Инаку, Јагуар, која е исто така бисексуалка, тврди дека Мери е геј откако раскина со музичарот „К-Си“ Хајли, од групата Jodeci во 90-тите години на минатиот век. После нивната 12-годишна врска и болното раскинување, според оваа жена, Мери се свртела кон спротивниот пол. Она што многумина ги збуни е нејзиниот брак со менаџерот Мартин Кенду Исак, од кого се разведе во 2018 година. ‘Последните осум години брак беа пекол. Се борев за својот живот “, истакна во една прилика кантавторката.