На платно е алфа-мажјак, а во приватниот живот се плаши од својата сопруга!

21 ноември, 2020
jasonmomoa-1576882362


Тој се прослави со улогата на Хал Дрого во серијалот „Игра на тронови“, а го отелотворуваше и суперхеројот Аквамен, но тврди дека во реалноста тој е потполна спротивност од алфа мажите кои најчесто ги игра.


Станува збор за актерот Џејсон Момоа кој е sвезда на најновиот број на списанието Men’s Health на чија насловна позиција тој позира во пустината мускулест и намачкан со кал, додека големото интервју ја открива неговата сосема поинаква страна. “Можеби изгледам злобно, но не сум воопшто. Немам сличност со Кал Дрого. Јас дури и не сум крал на мојата куќа! Јас сум целосно преплашен од својата сопруга”, призна Момоа, кој се опишува себеси како “голем семеен човек”. Џејсон е во брак од 2007 година со Лиза Бонет со која има две заеднички деца, 13-годишната ќерка Лола Јолани и 11-годишниот син Наку-Волк, а во новото интервју призна дека едвај собрал храброст да и се јави на Лиза на состанок.

Тој ја запознал кога живеел во хотелска соба, воодушевен, но и преплашен од фактот дека се состанува со актерка која го маѓепсала уште додека бил дете. „Кога имав осум години, ја видов на телевизија и реков:„ Мамо, ја сакам “, откри тој во интервју за„ The Late Show “во 2017 година. „Тоа и го признав на сопругата кога се венчавме и имавме две деца. Не сакав да помисли дека ја демнем за да можеме да бидеме заедно и да мисли дека сум чуден “, рече тој.

Пред Џејсон, Лиза беше мажена за музичарот Лени Кравиц со кого ја има 31-годишната ќерка Зое Кравиц. Лени и Лиза се венчаа од 1987 до 1993 година, а по разводот тие останаа во фантастична врска. Лени се зближи и со Мамоа за кого во неколку наврати изјави дека го сака како брат, а исто така откри дека имал одлична врска со нивните деца.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi