На роденденот на Аркан се огласи и неговата поранешна љубов. Каде е и што прави денес…

18 април, 2020
doris1

Хрватската пејачка Доротеа Драговиќ, позната како Дорис Драговиќ, во последните години ретко се гледа во јавноста, бидејќи се посвети целосно на своето семејство.

Дорис е мажена со поранешниот ватерполист Марио Будимир, со која има син Борна. Како што самата си кажуваше во минатото, таа го запознала на плажа и на прв поглед се заљубила. Таа ја започна својата кариера како пејачка на групата „More“, со која сними два албума, од кои „ Tigrica “ беше продаден во златен тираж. Со песната „ Željo moja“ таа ја претставуваше поранешна Југославија на „Евровизија“ во 1986 година и го освои единаесеттото место.

Хитoвите беа нејзин заштитен знак дури и откако ја започна својата соло кариера, а по бројните концерти, настапи и телевизиски гостувања, се чини дека се повлекува и се посветува на семејството.

Своевремено, таа призна дека поретко настапува, бидејќи сега животот и го води Бог.

Црквата ми значи сè. Жртвував сè што имав и дозволив Бог да ми помогне и да ме води. Ме потсетува на тоа од каде сум и каде одам и која сум сега “, изјави пејачката.