Најјаките сцени од видеото поради кое планетата вибрира 10 дена: Предигра во затвор и „Танц за срцев удар“

4 октомври, 2020
малума и џен

Во филмската адаптација на две нови песни, латино дивата уште еднаш докажа зошто е најсексапилната жена на светот

Американската пејачка Џенифер Лопез (51) објави два музички спотови за песните „Па ти“ и „Осамена“ со нејзината колешка Малума (26) и ја полуде публиката ширум светот со својот сексапил.

Имено, видеата беа објавени едно по друго, а станува збор за тоа како Џенифер оди во затвор поради нејзиниот партнер, кој работи во ФБИ, но по некое време, Малума и помага да избега од тоа. По два месеци, заљубениот пар од видеото е во Обединетите Арапски Емирати, каде го остава.

Видеото е преполно со секси сцени, почнувајќи од Џенифер и Малума во кревет заедно, до милување во полициската станица, а потоа Џенифер изведува многу заводлив „валкан“ танц со девојките во затвор. Латино дивата уште еднаш докажа зошто е една од најсексапилните жени на светот, а на видеата ги истакна сите свои атрибути – подигнати гради, тесен струк и бујниот задник од кој ниту мажите ниту жените не тргаат поглед.

Она што е ненадмината е нејзиното лице, заводливиот изглед и сочните усни кои ги потенцираше со различни видови шминка. Исто така, таа ја смени својата фризура во сите сцени и уште еднаш докажа зошто е „кралица“ на дотерување. Џенифер уште еднаш го посочи совршено затегнатото тело што е резултат на напорно секојдневно вежбање, а фановите полудеа колку добро изгледа.

Видеото е објавено на 25 септември 2020 година и е прегледано речиси милион пати за 9 часа. За 10 дена, видеата имаат 18 милиони прегледи.

Фановите ширум светот полудеа од среќа што нивниот омилен уметник објави долгоочекувани песни, и проверете ги сите секси сцени во галеријата подолу.

Погледнете ги секси сцените од првото видео за песната „Па ти“ тука:

Во видеото за „Lonely“, ennенифер изведува смртоносен танц што многумина го коментираат со зборовите – „танц за срцев удар“.

Погледнете ги сцените од видеото за песната „Осамена“ подолу:

Да потсетиме, задникот на оваа славна дама е осигуран за 27 милиони долари, а сите сме убедени зошто е тоа така. Уживајте во новите песни!