НАЈШАРМАНТНИОТ ПАР ВО 90-тите години: Славниот актер ја запроси светската УБАВИЦА, а потоа исчезна без трага и глас!

11 октомври, 2020
насловна

Двојката беше неразделна, а Брук призна дека е пресреќна што излегува со вистинска филмска sвезда.
Вистинските обожаватели на овие славни личности знаат дека Брук Шилдс и Лиам Нисон беа љубовен пар во раните 90-ти. Златната Американка, која се прослави со реклама за фармерки Кренвин Клајн, и еден млад ирски актер се запознаа на една од забавите каде што се дружеа богатите и славните и по една моментна искра, влегоа во љубовна врска.

Тие започнаа да се забавуваат кон крајот на 1991 година и во нејзините мемоари под наслов „Имаше мало девојче: Вистинската приказна за мајка ми и мене“, таа го опиша како ирски ирски актер, 13-годишен пијаница.

„Ме освои со својата уметничка изведба, поезија и слаб избор за ефтин Пино Григио“, напиша Брук2014. сеќавајќи се на врската со Нисон.

Двојката беше неразделна, а Брук призна дека е пресреќна што излегува со вистинска филмска sвезда. Сепак, по очигледниот врв на врската, следеше голем шок за младата Брук.
Брук тврди дека ирскиот актер ја запросил, а потоа исчезнал без трага и глас по Божиќ, кој го поминаа заедно, новиот свршеник Брук Шилдс и откри на својата мила дека итно треба да замине во Лос Анџелес, бидејќи станот му беше поплавен.

„Му реков да ми се јави кога ќе пристигне, на што тој ми одговори:’ Тогаш ќе биде доцна, мила ’и тој не одговори“, се присетува славната убавица.

“Еден момент тој беше таму, а следниот го немаше. Бев во шок”, рече Брук.

И покрај драматичната изјава, Брук подоцна призна дека по некое време Лиам се вратил и повторно запросил, но таа одбила бидејќи знаела што да очекува од него. Таа исто така изјави дека актерот, кој исто така се забавувал со Хелен Мирен, iaулија Робертс, Барбра Стрејсенд и Шинед О’Конор во 90-тите години, бил „желен за женското внимание“.