НЕ Е РОМАНТИЧНО, НО Е НЕВЕРОЈАТНО! По гласините дека се во врска, Адел и славниот рапер беа фатени заедно!

28 септември, 2020
аделе

Веќе една година се шпекулира дека тие се заедно, и тие не гледаат наназад и поминуваат феноменално

Британската пејачка Адел, една од најпопуларните во светот во последните неколку години, се разведе од Симон Конечки следната година, со кого беше во брак три години и со кого го има синот Ангел.

Многумина се интересираа дали има нешто ново во љубовниот живот на популарната пејачка, а неколку месеци подоцна се појавија шпекулации дека нејзиното срце го украл популарниот рапер Скепта, со кого е близок пријател со години.

Во октомври минатата година, британските медиуми пишуваа дека Адел и Скепта ја преминале границата на пријателство.

– Адел и Скепта поминаа многу време заедно откако нивната љубовна врска се распадна. Во меѓувреме, тие се приврзаа едни на други и делат многу заеднички интереси. Тие поминуваат сè повеќе време заедно и сите пријатели претпоставуваат дека ќе бидат одличен пар – истакна тогаш извор близок на пејачката.

Помина една година и никој од нив не ги потврди или негираше овие тврдења, но во март, во песна на Скепт, тој се прашуваше во една песна дека, кога некој е во врска со него, треба да се соочи со пишувањето на медиумите за секој детал.

Тие неодамна биле видени за време на прошетка. Двојката го посети центарот за виртуелна реалност во источен Лондон.

Веднаш штом се врати во Англија од нејзината вила во Беверли Хилс, Адел го виде Скепт, кој пред неколку дена го прослави својот 38-ми роденден. Двајцата го посетија Другиот свет, центар за забава и иновации и наводно одлично се забавуваа, но не беа сами – тука беше и раперот МЦ Џемер.

Посетителите на овој центар кои случајно беа во секторот наменет за ВИП беа сведоци на нивното однесување.

– Тие побараа од нас да се преселиме затоа што доаѓаат ВИП лица. Не можев да верувам кога Адел помина со Скепт и Џемер – рече тој.

– Откако уживав во виртуелната реалност, ја видов како разговара со луѓе и носи чизми. Се чинеше приземјено. Тие врескаа, се смееја, ја слушнавме од другиот крај на собата … Се чинеше дека многу се забавуваат заедно.