Не можете да останете рамнодушни на оваа позната манекенка, актерка…

11 април, 2020
Rouzi-Hantington

Убавицата има повеќе од 11 милиони следбеници.

Рози Хантингтон е манекенка, модел, актерка и деловна жена, со потекло од Англија.

Најголема слава постигна како една од ангелите на Викторија Сикрет, а во светот на актерството се прослави како Кери Спенсер од филмот “Transformers – Dark of the moon”.

Таа ја започнала својата модна кариера на 16-годишна возраст, а работеше и за некои од најголемите модни брендови досега.

Оваа прекрасна русокоса е популарна и на Инстаграм каде ја следат повеќе од 11 милиони обожаватели.

View this post on Instagram

I’ll be ready in 5 minutes…

A post shared by Rosie HW (@rosiehw) on