Нема крај на нејзините кавги со холивудските убавици!

6 декември, 2020
profimedia-0459928803

Иако е едно од најпознатите имиња во Холивуд, 45-годишната актерка Анџелина Џоли сè уште не е прв избор на секој режисер, што би било целосно прифатливо доколку не беше Анџелина. Според Entertainment Times, веќе некое време кружат гласини во холивудските кругови дека ѕвездата на филмот „Maleficent“ е во судир со друго големо актерско име, 45-годишната Шарлиз Терон.

Charlize Theron


„Режисерите ги поттикнуваат една против друга. Им нудат исти улоги, прикажуваат сценарија и на крајот избираат само една. Ова само додава на взаемна нетрпеливост на двете актерки “, рече неименуван извор за споменатите медиуми, откривајќи дека и на двете им било понудено да играат улоги во филмовите„ Убиство во ориент експрес “и„ Невестата на Франкенштајн “, но ниту една од нив не ги добила на крајот.

Angelina Jolie


Исто така, истиот медиум потенцираше дека и за двете актерки се знае дека многу бараат да соработуваат, што дополнително придонесува за тоа дека никој не може да соработува заедно. Со оглед на тоа што овие гласини кружеа веќе некое време во Холивуд, ѕвездата на филмот „Сурови страсти“ еднаш реши да им одговори, па на прашањето дали е вистина дека е со Анџелина „во воена грижа“ – Шарлиз одговори „сто проценти“.