Никогаш нема да бидам чесна жена! Миа Калифа ја откажа свадбата!

9 април, 2020
mia

Веќе поранешната порно ѕвезда Миа Калифа (27) имаше големи планови за ова лето. Таа требаше да се омажи за својата свршеник, познатиот шведски готвач Роберт Сандберг (26), но нејжиниот живот е малку променет како и кај сите нас.

Миа ја откажа нејзината свадба поради епидемијата на корона вирусот, а потоа ја сподели својата болка со фановите на социјалните мрежи.

„Ако наскоро дојде крајот на светот и не можам да одам со мојот маж на сопствената свадба, сакам да ме погребате во бел фустан“, напиша таа. Патем, Миа е еден од лидерите на кампањата „Остани еб*** дома“, која има за цел да ги натера луѓето да не излегуваат без потреба.

Таа се пофали дека веќе две недели е во домашна самоизолација поминувајќи го времето играјќи  со „најсреќниот човек на светот“, како што некои го нарекуваат нејзиниот вереник. Тие играат PlayStation, не е она што го помисливте. Миа има среќа што Роберт цело време готви!