Никој не знае како изгледа сега малиот принц Арчи, и еве кога младите родители повторно ќе го „покажат“!

27 април, 2020
14911954765ea6b8fd62b3d436309643_w640

Првиот роденден на британскиот принц Арчи ќе биде одбележан со објавување на неговата фотографија, што ќе биде една од ретките прилики за кралските обожаватели да видат како изгледа, но не е јасно како ќе се објави сликата кога негови родители, Меган Меркел и принцот Хари не ги користат нивните профили на социјалните медиуми.

Foto: Getty/Pool / Pool

Во изјавата за „Сандеј тајмс“, еден портпарол на парот изјави дека јавноста може да очекува да види слика од малиот Арчи.

Според лондонски “Miror”, Арчи не е единствениот меѓу помладите членови на британското кралско семејство што го прослави роденденот во карантин поради корона вирусот, бидејќи петтиот роденден на принцезата Шарлот ќе се слави исто така во интимна атмосфера, во која учествува и кралицата Елизабета Втора.