Никол Кидман конечно откри зошто не разговара со децата што ги посвои во бракот со Том Круз! Колку брутален одговор!

23 октомври, 2020
никол кидман

Никол Кидман е мајка на четири деца и е неверојатно горда на нив.

Да потсетиме, во бракот со Том Круз ги посвои Изабела и Конор, додека во бракот со пејачот Кит Урбан таа имаше две биолошки деца – Сандеј Роуз и Фејт Маргарет. Но, таа не е во контакт со Изабела и Конор, ниту пак некогаш зборувала за нив. Сепак актерката конечно откри зошто не разговара со Изабела и Конор или за нив, иако сè уште безусловно ги сака.

Пред две години, на прашањето зошто избегнува прашања во врска со Изабела и Конор, таа одговори: ‘Јас сум многу приватна за сето ова’, но сега таа отворено изјави: ‘Морам да ја заштитам својата врска со моите деца. Знам 150 проценти дека би се откажала од својот живот заради моите деца затоа што тоа е мојата цел ’и додаде:’ Тие се возрасни. Тие се во состојба сами да донесуваат одлуки. Одлучија да бидат саентолози и како мајка ми е работа да ги сакам.

-Јас сум пример за ваков вид толеранција и цврсто верувам дека без оглед на тоа што прави вашето дете, тој мора да ја има вашата љубов и мора да знае дека таа љубов е достапна и дека вашата врата е секогаш отворена за нив. Никол очигледно ги сака Изабела и Конор безусловно и покрај сè бидејќи Изабела не ја ни покани на нејзината венчавка, всушност таа експлицитно и забрани да дојде на истата, а да не спомнувам дека Изабела и Конор честопати се гледаа во друштво на Кети Холмс кога беа во брак со Том Круз, што е да се каже дека имале поблиски односи со нивната маќеа отколку со жената што ги одгледала. Секако беше болно и за Никол да види, но како што рече: „Работа на мајката е да сакаш, и покрај сè“.

На крајот на краиштата, Никол и нејзините деца од првиот брак се физички разделени. Никол моментално е во Австралија со Кит и нивните ќерки додека ја снимаше минисеријата „Девет совршени странци“, а актерката и нејзиното семејство го поминаа првиот дел од годината во нивниот дом во Нешвил, пред олеснувањето на патните ограничувања и им се дозволи да летаат. Конор, од друга страна, живее на Флорида, додека Бела живее во Лондон, каде што заедно со нејзиниот брат поминале поголем дел од детството.

Да потсетиме, Никол неодамна конечно проговори за разводот со Том и изјави дека она низ што поминала со Том никој не заслужува да го помине. Имено, по 11 години среќен брак, Том нагло ја напушти, само неколку месеци откако имаше спонтан абортус со неговото дете. Сепак, ова искуство ја направи посилна личност, па заклучува: ‘Тоа е една од оние ситуации кога ќе се запрашате’ Зошто? ‘,’ Зошто мене? ‘, Зошто токму сега?’, Но, сфаќате дека треба да поминете низ тоа и да продолжите понатаму. од ден на ден ‘.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum