Никол Кидман зборува за своето несреќно минато и признава како сопругот и децата ја спасиле од осаменост

24 ноември, 2020
1353132

Австралиската актерска икона Никол Кидман е новото лице од насловната. Уредничкиот одбор на списанието Glamour ја избра за својот ноемвриски број, а по тој повод 53-годишната актерка се отвори како никогаш порано.

Иако ретко ги изразува своите емоции, и создаде впечаток на многу студена личност во јавноста, особено поради некои од нејзините телевизиски и филмски улоги низ годините, Никол Кидман сега им докажа на сите колку е навистина ранлива и чувствителна. Дека и таа е направена само од крв и месо, потврди во новото интервју за списанието Glamour, каде еново лице од насловната страница за ноември.

Познатата австралиска актерка овој пат ја запозна јавноста со своите проблеми од минатото, кои, како што вели, успеала да ги надмине само кога го запознала сегашниот сопруг Кит Урбан. Таа објасни дека со години ѝ било тешко да најде рамнотежа помеѓу кариерата и приватниот живот, дека тешко се справува со одвојување на емоциите од индивидуалните улоги.

„Сето тоа може да биде многу токсично. Долго време учев дисциплина и се обидував психички да издржам сè. Морав да научам како да се заштитам од надворешниот свет додека се подготвував за некоја улога. Сепак, треба да се најде рамнотежа во сето ова, бидејќи во спротивно, човекот не завршува добро“, рече таа.

Меѓу другото, таа призна дека била екстремно осамена со години.

„Велат дека осаменоста е тивок убиец. Не го кажуваат тоа без причина. Верувајте ми, тоа предизвикува многу внатрешна болка и е многу тешко. Осаменоста е епидемија“, рече таа, а потоа додаде дека имала навистина среќа да се сретне со човекот на нејзиниот живот пред 14 години. Музичарот Кит Урбан ја израдува на сите полиња и поради него сфати што е вистинска љубов.

„Особено во вакви времиња е важно да имате некој да дојде и да ве утеши кога е тешко. Пресреќна сум што имам таква личност покрај себе, на која секогаш можам да сметам. Кит е прекрасен сопруг и јас сум неизмерно среќна што го имам “, изјави Кидман, заклучувајќи дека во моментов најмногу жали за луѓето кои се осамени.

Покрај сопруга, познатата актерка се оствари и како мајка. Дели две ќерки со Урбан, 12-годишната Сандеј и 9-годишната Фејт. „Мајчинството е нешто што особено ме радува. Сакам да се грижам за некого безусловно и без никаква благодарност и возвратен подарок. Тоа е нешто што не може да се опише “, рече таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi