Нова драма со Кардашијан: Ким и Канје се расправаат сè повеќе, живеат одделно веќе некое време

8 јуни, 2020
kim 0

Врската помеѓу Ким и Канје во моментот е во криза затоа што парот обично не поминува многу време заедно на исто место, бидејќи обајцата имаат многу обврски. Но, Ким не сака развод со Канје, велат инсајдерите …

Иако се пофали на социјалните мрежи за цвеќињата кои Канје Вест и ги подари по повод шестата годишнина од свадбата, Ким Кардашијан и нејзиниот сопруг не се во најдобри односи. Според нивните блиски пријатели, брачните недоразбирања се интензивирале со месеци на карантин кога парот морал да остане заедно во куќа со четири деца поради пандемија на корона вирусот.

Затоа, 39-годишната реалити ѕвезда, наводно, предложила на својот триг години постар сопруг да поминат извесно време одвоени додека не се завршат посебните мерки, пренесува „Дејли меил“.

– Врската помеѓу Ким и Канје во моментов е во криза затоа што парот обично не поминува толку многу време на исто место, бидејќи обајцата имаат многу одговорности. Но, Ким не сака развод затоа што нејзиниот брак со Канје се смета за голем успех во нејзиното семејство, бидејќи од сите Кардашијци, само таа е во брак, велат инсајдерите.

Ким и Канје започнале врска во 2012 година, откако биле пријатели многу години. Раперот е нејзиниот трет сопруг. Таа првпат се омажи за музички продуцент Дејмон Томас во 2000 година, кога имала 19 години. Тој поднесе барање за развод три години подоцна, а таа тврди дека физички и емотивно ја злоупотребувал, но и дека цело време била под дејство на екстаза на свадбата.

Следниот пат се омажи за Крис Хемфрис, кошаркар во НБА лигата, но бракот траеше само 72 дена. Тие се венчаа во мај 2011 година и се разведоа во октомври истата година. Ким стана главна тема на сите озборувања ширум светот, па сега рече дека не може повеќе да поднесе уште еден разводот со вакви медиумски изјави.

Канје и Ким се венчаа на 24 мај 2014 година. Заедно тие се познати како една од најбогатите парови во светот на шоубизнисот – проценети на околу 1,3 милијарди долари.

Неодамна, Канје Вест исто така се пофали со нов раскошен имот во Вајоминг кој го купи за 14.000.000 долари. Тој има намера да изгради луксузна куќа, да има стадо овци и стадо коњи.

Во Лос Анџелес имаат и голема куќа што ја купиле во 2014 година за 20 милиони американски долари, а во меѓувреме цената се зголемила трипати. Куќата има два спрата и десетици спални соби, купатило, а има и голем базен. Ким се пофали со ТВ во спалната соба чија дијагонала е неверојатна 330 см.

Во моментов Ким и децата живеат во еден дел од куќата, додека Канје е во друг дел од куќата и тие не се среќаваат често. Таа станува рано и вежба, а Кање има навика да работи цела ноќ.

Ким им се пожалила на пријателите дека нејзиниот сопруг не и помага премногу во врска со децата и дека целата грижа е на неа во моментот, за што е тешко да се прилагоди при имањето доста обврски.

– Тоа не е ниту единствениот проблем. Ким се пожали дека Канје се обидува да наметне свои ставови кон неа и дека започнал да ги критикува нејзините деловни потези, но и нејзиниот приватен живот, вели пријателка на славната двојка која се надева дека бракот ќе преживее.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi