Новак и Јелена гушнати соопштија некои новитети: После тоа што го направи парот Џоковиќ, цел свет им аплаудираа

13 април, 2020
Naslovna

Јелена и Новак Џоковиќ одекнаа на социјалните мрежи и ги воодушевија сите среде вирусната круна. Двојката Џоковиќ искористија во неделата вечер да им покажат на фановите некои нови работи – да започнат нов предизвик со кој се смирија за време на коронарна пандемија на вирусот. Заглавени во својата куќа, Јелена и Новак направија нешто по што следбениците на социјалните мрежи можеа само да им аплаудираат. “Среќен Велигден на сите кои слават денес. Во пресрет на Православниот Велигден, Јелена и јас само решивме да ве поканиме да пробате Јога Акробатика спарена со вашиот партнер, дете, родител или некој со кој ќе поминете време. Малку домашна активност нема да боли. И верувам дека ќе биде “, рече Јелена и Ноле преку социјалното вмрежување со видео од успешно направени акробации.

View this post on Instagram

Happy Easter everyone! Awaiting our Orthodox Christian Easter to arrive with plenty of time for new challenges 🤔… @jelenadjokovicndf and I decided to challenge you guys and our @novakfoundation community to try this acro yoga position this week with a partner- spouse, kids, roommate, sibling, parents, coach, whoever you’re staying at home with that‘s up for it 😏😬🤪 Keep your cores strong and your backs safe. Show us what you’ve got 💪🏼 @rogerfederer @rafaelnadal @stefanostsitsipas98 @medwed33 @karenkhachanov @fabiofogna @cristiano @leomessi @_rl9 @ivanaspanovic @willsmith @stanwawrinka85 @andymurray @nemanjamatic @lukamodric10 @giannis_an34 @kingjames @tombrady @lukadoncic @boban @simonebiles @aleksandar.atanasijevic__14 @thehughjackman @iamgaelmonfils @matberrettini @andriyshevchenko @paulpogba @usainbolt👏🏼👏🏼 – Срећан Ускрс свима који данас славе. У ишчекивању православног Ускрса Јелена и ја смо одлучили да вас позовемо да пробате Јога акробацију у пару са партнером,дететом,родитељем или са ким год проводите време 🤗 Мало кућне активности неће шкодити. А верујем да ће вам бити забавно 😃 #acroyoga #healthyathome #happyeaster #nolefam #NDFacroyogachallenge

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on