ОД НАЈПОЗНАТ ПРИНЦ ДО БЕЗДОМНИК НА КАУЧ?! Шокантни детали од животот на принцот Хари и Меган Маркл

28 април, 2020
218653_profimedia0365577533_ff

Војводата и војвотката од Сасекс со нивниот син Арчи моментално престојуваат во Америка, при што медиумите објавија дека принцот Хари е „практично бездомник“.

Според американскиот таблоид Лајф и Стил, извор близок на принцот Хари и Меган Маркл открил дека парот се бори со прилагодување кон нов животен стил.

„Излезе дека новиот почеток е потежок од замисленото, а Хари останува без пари“, тврди изворот и додава дека наводно спијат на кревет на собирање.

Тој додаде дека парот спроведувал самоизолација во домот на еден пријател во Лос Анџелес, и дека сè е дополнително комплицирано од нивниот син, Арчи и дадилката, кои едвај успеваат да платат.

Парот, кој се повлече од функцијата постар член на британското кралско семејство во јануари, наводно, не е финансиски добро и не го наоѓаат својот пат да најдат работа.