Од Велигденската трпеза на Сузана Манчиќ ќе ви потечат лиги!

18 април, 2020
suzana

Православните верници викендов го прославуваат Велигден, а освен бојосувањето на јајца, традицијата наложува да се подготват и останати работи пред најголемиот христијански празник, Велигден. Така е и во домот на водителката Сузана Манчиќ.

Таа на својот Инстаграм профил покажала дека слатките за Велигден се веќе во нејзиниот дом, а кога ќе видите како изгледаат, несомнено ќе сакате и вие да ги пробате.