Одбива професионална помош: Меган Маркл се бори со депресија!

15 јуни, 2020
c1_3480169

Поранешната актерка, Меган Маркл и Принцот Хари, минатата година станаа родители на малиот Арчи. Пред извесно време, семејството се пресели во Америка, откако се откажа од сите кралски должности.

Меѓутоа, иако семејството изгледа навистина среќно, реалноста е малку поинаква, поточно, Меган Маркл пати од постпородилна депресија, а Принцот Хари ја проколнува да започне со терапија.  

Според изјавите од извор близок на семејството, иако малиот Арчи веќе наполни една година, Меган сè уште не се снаоѓа доволно добро во улогата на мајка, а притисокот кој ѝ го создава тоа, го решава со храна. Принцот Хари, секојдневно ја моли да започне со терапија, но сè што таа сака е да се затвори во својата соба, да плаче и да им се препушти на слатките задоволства.

Исто така, Меган Маркл по породувањето, значително е здебелена, поради што дополнително не сака да се појавува во јавност.