Омилените брендови за накит на Меган Маркл

23 април, 2020
megan

Таа важи за модна икона, секогаш се појавува во комбинации кои совршено и стојат. Честопати храбра, без притисок дека е дел од кралското семејство. Урбана и со вкус. Затоа модните критичари сметаат дека Меган е најдобро облечена жена од кралското семејство.

Но, кога станува збор за накит, таа покажува сосема спротивен стил од стилот на облекување. Сака да носи дискретен, ненаметлив накит и во нејзината колекција има парчиња накит од локални дизајнери, кои може да си ги дозволи секоја жена . Еве некои ид нив

Jennifer Meyer

Shaun Leane

Catbird

Missoma

Adina Reyter

Birks

Pippa Small

22