Откако светот се воодушеви од веста дека таа повторно е со Бред, Џенифер Анистон ги шокираше сите со одлуката за која никогаш порано не ја помислила!

3 октомври, 2020
џенифер анустон

Џенифер Анистон е позната како вечна работохолик која, според нејзините пријатели кои веќе некое време се сериозно загрижени за нејзиното здравје, е во состојба да работи до 17 часа на ден и така од ден на ден. Освен што нема проблем да се „убие од работа“, Џенифер е во состојба да се согласи на апсолутно сè за да напредува во истото. Така, таа неодамна призна дека за време на снимањето на филмот „Пријатели“, а особено на почетокот за да добие воопшто улога во оваа култна серија, буквално гладувала и минувала часови во теретана. Имено, продуцентите и наредиле да биде екстремно слаба за да ја зачува улогата, на која таа, жедна за деловен успех и секогаш подготвена да се жртвува, се согласила без размислување.

Сепак, се чини дека дури и вредната Џен „водата сега стигна до нејзиното грло“ кога станува збор за работата и исцрпеноста. Така, таа неодамна им откри на странските медиуми дека во последните две години е близу да ја напушти актерството засекогаш, и покрај огромниот успех што го постигна. Имено, таа дошла до моментот кога сфатила дека го потрошила целиот свој живот и се прашувала себе си затоа што никогаш порано не се чувствувала така. Никогаш порано не би и се случила ваква одлука. Додуша, таа сега се предомисли, но објасни зошто низ главата и течеа такви мисли.

Како што и самата рече, последниот проект на кој работеше, серијата ‘Утринското шоу’ на која соработуваше со блиската пријателка Рис Витерспун и го исцеди животот, иако навистина уживаше да работи на тој проект. На крајот на краиштата, таа не беше сигурна дали воопшто е заинтересирана за глума. „Ова е необјавен проект, во кој многумина сме учествувале и по кој секогаш велите дека нема да го сторите тоа повторно“, детално објасни Џен, додавајќи: „Сценариото на шоуто не беше готово, поради што сме долги три месеци мораше да импровизира и да работи напорно на тоа. Месеците траеја како цела вечност, а јас бев се поблизу до одлуката да свртам нова страница во мојот живот и конечно да се посветам и да го поминам квалитетно слободно време.

Сепак, за среќа на обожавателите, таа не се откажа од професијата што ја обележа, а сега веќе работи на нов филм, па дури планира да се обиде и во режија.