Откриени чудните и валкани тајни на познатите личности!

12 мај, 2020
daniel-radcliffe

Славните личности често откриваат тајни од својот живот ако некои од нив се страшни, а понекогаш и забавни. На пример се дозна дека Том Круз и Шер во еден период од животот биле пар, дека Кит Ричардс ја има ишмркано попелна на својот починат татко, и дека Џесика Симсон има една одвратна навика.

Бројните ѕвезди неможат да ги сокријат сите пикантерии од својот живот поради публицитетот кој го имаат, иако некои сами ги имаат откриено своите тајни пред медиумите. Некои од нив поминале незабежано но еве некои кои се интересни:

Актерот Даниел Ратклиф кој го познаваме од улогата н Хари Потер имал проблем со зависноста. Младиот актер ја шокирал јавноста која признал дека има проблем со алкохолот. За да може да се справи со славата почнал да пие што преминало во голем проблем поради кој морал да се лечи на рехабилитација  .

Писателот Ли Чајлд, најпознат како автор на трилерите за Џек Ричер лик кој беше и екранизиран од страна на Том Круз и се здоби со уште поголема слава и допринесе неговите книги да се продадат во околу 70 милиони примероци. Славниот писател признал дека секогаш бил под наркотично дејство додека работел на книгите за својот најпознат лик. Во една прилика фо изјавил следново: „Марихуана пушам 44 години, 5 пати на ден.“

Леди Гага не крие ништо од јавноста но со една своја изјава ја шокирала јавноста односно фактот дека за време на турнејата во 2019 год. била банкрот. Таа раскажува како на својата сметка имала 3 милиони долари кои ги потрошила на градење на нејзината кариера и дека одвај спојувала крај со крај се додека не почнала да заработува повеќе.

Денис Ричардс е попозната по разделбата со Чарли Шин отколку по своите актерски успеси. Сепак во своите мемоари открива дека имала љубовна врска со еден свој познат колега кого го запознала преку заеднички познаник.

Скарлет Јохансон, која важи за една од најсексипилните актерни последниве неколку години, во една прилика спомнала дека најинтересно и лудо место за секс и е задното седиште на автомобил.

Рок ѕвездата Кит Ричардс кој се усте настапува на светските турнеи со The Rolling Stones од своите многу бројни изјави може да ја издвои следнава: „Го ишмркав татко ми. По смртта го ремиравме и не мозев да одолеам а да не пробам. Знам дека немаше да му сметта на татко ми“.

Врските на славните личности многу често се топ тема иако некои со тек на време и ги забораваме. Една од нив е и врската помеѓу Шер и Том Круз. Пејачката во тоа време имаше 39 а актерот 23 години. За нивнаата врска јавноста дозна во 2008 год, а Шер истакна дека Том е еден од подобрите сексуални партнери кои ги имала.

Една од шокантните изјави кои ги имаат дадено славните личности може да се издвои онаа на Џесика Симпсон која изјавила дека не ги мие забите многу често, односно дека не го сака чувството на миени заби и дека често само ги брише со маица. Слична изјава дал и актерот Роберт Патерсон кој рекол дека ретко ја мие својата коса и дека тоа не му пречи.

Една од најчудните изјави ја има дадено пејачката Мајли Сајрус која кажала дека не сака да се фотографира  односно дека не знае како да позира и поради тоа најчесто само го исплазува својот јазик, што и стана и нејзин заштитен знак.