Ова е родениот брат на Брена: И тој е надарен за музика! (ФОТО+ВИДЕО)

23 август, 2020
Annotation 2020-08-22 235727

Дали ви личат?

Пејачката Лепа Брена, која е родена во Тузла и порасна во Брчко, има брат, Фарук и една сестра, Факета, кои не се појавуваа толку често во медиумите.

Сепак, бидејќи нејзиниот брат Фарук е исто така надарен за музика, тој учествуваше во музичката програма „Никогаш не е доцна“ на Гранд ТВ.

Во таа прилика, двајцата ги вкрстија гласовите и заедно ја испејаа песната „Ој Сафете Сајо Сарајлијо“.

Брена го претстави  Фарук во нејзината емисија „Вечер со Лепа Брена“, која се емитуваше во 2014 година, каде што беа сите членови на нејзиното семејство, а во таа пригода пееше и Фарук, што само потврдува дека братот и сестрата ја негуваат истата љубов кон музиката.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris