Ова се српските кардашијанки: Богдана, Бојана и Наташа како Ким, Кортни и Клои! (ФОТО)

20 јуни, 2020
лчојо

Сестрите Родиќ станаа најпопуларна тројка откако една од нив, Богдана, се омажи за Вељко Ражнатовиќ. Убавиците тогаш нагло ја „скокнаа цената“ и станаа ѕвезди на инстаграм, а нивниот живот е една од главните теми на мрежите.

Затоа Богдана, Наташа и Бојана можат да се натпреваруваат со најпознатите старлети во светот – Ким, Клои и Кортни Кардашијан!

Бидејќи излегоа од анонимност, јавноста се интересираше што прават убавите сестри, кои се нивните родители, како се согласуваат со свекрвата на Богдана, Цеца Ражнатовиќ, какви естетски корекции направија врз себе …

Иако Богдана е прва, нејзините сестри не заостануваат зад неа.

Наташа и Бојана станаа познати преку ноќ, и одлично се снаоѓаат и уживаат во тоа.

Првата сличност помеѓу Ким Кардашијан и Богдана Ражнатовиќ е што тие се носители на славата