Оваа убавица го покажа своето тело, откако некое време ја гледавме во неугледно издание

16 јуни, 2020
ергфд


Манекенката носеше црн, долг фустан за саботата вечер во Западен Холивуд. Таа се пофалеше со модната комбинација на Инстаграм и напиша дека и недостасувало чешлање за време на пандемијата на коронавирус. Во фустанот, Сара ја истакна левата нога со висок рез, но и градите. Патем, Сампао зачекори во светот на модата како 15-годишна и една година подоцна победи на португалскиот натпревар за убавина Cabelos Pantene 2007. Откога ја започнала својата кариера во манекенството, таа сонувала да стане „ангел“ и да носи долна облека од Victoria’s Secret, сон кој конечно беше реализиран во 2015 година по неколку неуспешни обиди.

Таа исто така стана амбасадорка за убавина за брендот Армани и го привлече вниманието на насловната страница на списанието Sports Illustrated Swimsuit. Се појави и во различни изданија на магазинот Вог и се пресели од Порто во Њујорк поради кариерата. Сара се обиде со глума, па ја имаше својата прва улога во 2017 година во комедијата „Clapper“. Се појави и во музички спотови од Селена Гомез, Ник Џонас, Џастин Бибер, Дејвид Гета и Канје Вест.