Овие детали од животот на Џеки Кенеди сигурно не ги знаевте!

17 август, 2020
дњдњ


Сестрите пораснаа во Саутемптон во семејство со татко Xек Бувиер, банкар на Вол Стрит и мајка Џенет Нортон Ли. Навидум среќното детство, кое секогаш го споменуваа во интервјуа, нагло беше прекинато со разводот на нивните родители. Џенет Ли веќе не можеше да се справи со коцкањето на Бувиер и алкохолизмот, па затоа поднесе барање за развод.

Inventing Camelot: How Jackie Kennedy shaped her husband's legacy

Оваа одлука силно ги погоди Ли и Џеки, кои го идеализираа нивниот татко и се бореа за негово внимание. Бувиер, наводно, изјавил дека Џеки е најубавата ќерка што може да ја има татко, со што јасно стави до знаење дека тој повеќе е во прилог на неа. Иако ја обожаваше Џеки, тој не ја придружуваше на олтарот кога се омажи за Fон Ф. Кенеди. Џенет Ли му забрани да се појави на свадбата, па Џеки ја предаде очувот.

Iconic Jackie Kennedy Fashion Pictures - Style Photos of Jackie O

тинејџерка, таа имала неколку килограми прекумерна тежина, така што нејзината мајка секогаш велала да ја бара својата потенка сестра, која била подобар „материјал“ за семеен план за добар брак. Таа се обиде да ја избегне сенката на нејзината сестра со тоа што се омажи за Мајкл Темпл Канфилд, син на медиумски магнат Кас Канфилд и познатата мајка Кики Престон. Таа прекарот „девојката со сребрена игла“ го заработила поради нејзината зависност од дрога, која, без оглед на околината во која се наоѓала, ја вбризгувала со сребрена игла.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris