Сѐ за љубов! Погледнете кој оскаровец ја смени верата поради својата сакана

19 април, 2020
Naslovna

Малку е познато дека некои од најпознатите личности во Холивуд се православни, а додека некои го земале од своите предци, други го смениле заради љубов и партнери. Кристијан Бејл ја смени својата вера заради една Србинка.

Славниот актер Кристијан Бејл ја смени својата вера и се преобрати во Православието откако се омажи за модел со српско потекло. Странските медиуми се скараа дека мајката и сестрата на Кристијан биле против ова, но актерот не се откажал од љубовта, па дури и цврсто решил дека неговите деца научат и српски.

Познатиот оскаровец Том Хенкс  љубовта го навела да ја прифати православната вера.

Наоми Кембел, најпознатиот супермодел во светот, е родена во Англија а потекнува од Јамајка. Љубовта исто така ја натера да ја промени својата вера. Додека била во врска со рускиот магнат Владислав Доронин, таа станала верник во Руската православна црква.