Овие слики се доказ зошто Кендал Џенер е една од најплатените модели!

14 јуни, 2020
кмлкм-1

Кога почна да се емитува Keeping Up With the Kardashians Кендал Џенер беше на 11-годишна возраст и наполни 12 години еден месец по премиерата. Кендал сонувала да стане модел и таа го постигнала тоа. Кендал влезе во светот на моделирање и нема сомнеж дека славата ја катапултирала нејзината кариера во моделирање. Иако Кендал веќе донесе признание за името во нејзината кариера, таа сакаше да докаже дека не само што е одличен модел од хоби, туку е и вистински модел за на модна писта. Додека голем дел од Кардашијанките и Џенерите се ѕвезди од реални џоуа кои започнале свои бизниси, Кендал е малку поинаква бидејќи има вистинска кариера освен тоа што започнува бизнис базиран на нејзиното име. Иако Кајли, Клои, Кортни и Ким се зафатени со своите компании Kylie Cosmetics, KKW, Poosh, и Good American, Кендал има вистинска работа освен славно име. Таа е исто така една од најплатените и најбараните модели во светот. Не е тешко да се види зошто.

View this post on Instagram

i wanna go back so bad 📷 @amberasaly

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

View this post on Instagram

w/ @mertalas 🖤

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

View this post on Instagram

fuck it’s cold

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi