Пештерскиот човек со големо срце: Кога имал 8 години, ја видел во ТВ серија, па донел одлука – ќе биде моја!

30 мај, 2020
jason mamoa

Сите си имавме свои симпатии како деца, но ретко се случува таа љубов да се оствари кога ќе пораснеме. Џејсон Момоа е редок исклучок кој успеа во тоа.

Имено, кога имаше само 8 години, Џејсон за прв пат ја виде актерката Лиза Бонет на телевизија. Момчето се уверувало само себе дека еден ден ќе ја освои и ќе ја ожени. Никој не замислувал дека еден ден тоа навистина ќе се случи. Ова е нивната љубовна приказна:

“Љубовта се роди во еден момент и стана голема, и тој не бегаше како што мислам дека повеќето луѓе бегаат. Тој практично ме зема и ме носеше над неговото рамо, како некој пештерски човек”, откри Лиза. Нивната врска започнала непосредно по првата средба, но тие се венчаа во 2017 година, дури 12 години подоцна. Џејсон го прифати минатото на Лиза и нејзиното семејство. Имено, актерот ја прифати нејзината ќерка Зое, од нејзиниот поранешен брак со Лени Кравиц. Семејните односи се развиле подобро отколку што очекувале и наскоро сите биле пресреќни што Момоа станал дел од семејството.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi