Пинк ги раскажа сите симптоми на корона вирусот кој што ги имаше нејзиниот 3 годишен син

23 април, 2020
Naslovna

Откога тригодишниот Џејмисон и Пинк  заздравеа од корона вирусот, пејачката донирала милион долари за борба против оваа пандемија.

Пејачката Пинк и нејзиното семејство поминале низ навистина тежок период во борба против коронавирусот. Сега на својот профил на Инстаграм прикажа сосема поинаква слика – сите се здрави и среќни. Поточно, на 3 април пејачката ја сподели со јавноста веста дека таа и нејзиниот 3-годишен син Џејмисон се позитивни за коронавирусот. Нејзиниот сопруг и седумгодишната ќерка Вилоу не биле заразени.

View this post on Instagram

Whose child is this

A post shared by P!NK (@pink) on


Сега, по нешто повеќе од три недели, тие веќе немаат никакви симптоми. Тие беа преиспитани за коронавирус и наодот беше негативен. Пејачката добро ја пребродила болеста Ковид-19, според светските медиуми, иако таа припаѓа на ранлива група пациенти поради астма. Исто како и секоја друга мајка, таа се грижеше најмногу за момчето.

„Тој имаше треска и запек три недели, тогаш беше ужасно бледо и летаргичен. Страшно се плашев, со оглед дека не знаевме ништо за овој вирус, па дури и како ќе реагира телото на тоа. Пролеав солза повеќе од кога било во мојот живот “, рече Пинк, кој по целата драма низ која помина, донираше 1 милион долари за борба против коронавирусот.