Пирс Броснан (66) не личи на себе ниту налик на оној Џејмс Бонд

24 април, 2020
бонд 1

Актерот кој најмногу го паметиме по улогите во филмовите за Џејмс Бонд, 66-годишниот Пирс Броснан, овие денови го смени изгледот. Пирс, веќе некое време го негува својот природен изглед, но овие денови тоа особено доаѓа до израз – можеби поради одржување социјална дистанца со својот фризер.

Последниве неколку години тој има брада и мустаќи, кратка седа коса, но можеме да видиме дека тоа се променило.

Поточно, за време на прошетката на Хаваи, каде се засолни со семејството поради пандемија, папараците го забележале, а на нивните слики може да се види дека косата на Броснан сега е целосно седа и подолга.

Сепак, мора да признаеме дека овој Ирец сè уште е шармантен. Пред неколку дена, Пирс се пофали и со семејна фотографија од него и неговата сопруга Кели, со која е во брак од 2001 година, и нивните синови, Париз и Дилан заедно со нивните девојки.

View this post on Instagram

Gra mor…Irish for big love #EasterSunday #rebirth

A post shared by Pierce Brosnan (@piercebrosnanofficial) on