Побарала да одговорат на секој нејзин поглед: Меган Маркл беше непријатна со вработените на Кејт Мидлтон

6 мај, 2020
Naslovna

Неодамна објавената книга „Палатата во Кенсингтон: Интимни мемоари на кралицата Марија до Меган Маркл“ од Том Квин го опишува интервјуто со неименуван кралски слуга, кој раскажуваше како сопругата на принцот Хари, Меган Маркл, се извинила на на Кејт Мидлтон, пренесува магазинот Мари Клер.

Книгата детали за периодот во која младата Меган Маркл, пред кралската свадба, се прилагоди на судскиот живот и ги научи протоколите на однесување во англиското кралско семејство.

Во палатата каде живееше принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон, Меган Маркл според приказната за неименуван член на кралскиот слуга, се љубомори на позицијата на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон.

“Таа сакаше да биде сакана како принцезата Дајана, но грубо бараше слугата да и’ одговори на секое гледиште. Беше тешко за неа да најде мерка и да се однесува како балансирана како Кејт Мидлтон. Многу членови на кралското семејство сè уште ја негодуваат на првиот брак и немаат сочувство за неа, а таа е свесна за тоа, па тоа се одрази на нејзиното однесување “, изјави анонимниот извор на Квин во палатата Кенсингон.