Побегна со момчето на егзотичен остров, а веќе со денови се фали со завидната линија во секси костуми за капење

7 јули, 2020
dua lipa

Светски познатата пејачка Дуа Липа замина на заслужен одмор и на островот Св. Лусија и ужива во Карибите со своето момче Анвар Хадид.

24-годишната „новата поп кралица“, како што ја нарекуваат медиумите, сите ги воодушеви во црвеното бикини и се покажа каде се биле со Анвар. Судејќи според фотографиите, славната двојка многу добро поминува, а популарната пејачка добила бројни комплименти од фановите на сметка на нејзината линија.

Двојката за времето на карантин беше во Лондон, и едвај чекаа да патуваат на плажа каде конечно ќе можат да се релаксираат. Пејачката веќе некое време е во врска со братот на популарните сестри на Хадид, а неодамна истакна дека е пресреќна што ќе стане тетка, откако Џиџи Хадид објави дека очекува бебе.

View this post on Instagram

St. Lucia miscellaneous

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Дуа Липа зема здив од напорната работа во студиото. Секоја нејзина нова песна е моментален хит, а пејачката неодамна објави нов студиски албум.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi