Почина сопругата на Џон Траволта: „Срцето ми е скршено“

13 јули, 2020
jonh

Американската актерка Кели Престон, позната и како сопруга на славниот Џон Траволта, почина на 58-годишна возраст. Како што потврди 66-годишниот актер на својот Инстаграм профил, неговата сопруга, со која е во брак од 1991 година, ја загуби битката со карциномот на дојка.

‘Со скршено срце ве известувам дека мојата убава сопруга Кели ја изгуби двегодишна битка со рак на дојка. Таа се бореше храбро со љубовта и поддршката на многумина. Никогаш нема да ги заборавиме љубовта и животот на Кели. Ќе поминам извесно време со нашите деца кои ги загубија својата мајка, па простете ми ако не слушнете нешто за нас некое време. Знајте дека ја чувствувам вашата љубов во следните недели и месеци, додека се обидуваме да ги излечиме раните “, се наведува во постот на актерот на Инстаграм.

Исто така, трагичната вест за списанието „People“ ја потврди портпарол на семејство. ‘Во утринските часови на 12 јули 2020 година, обожаваната сопруга и мајка Кели Престон починаа по двегодишна битка со рак на дојка. Таа одбра да ја води својата битка подалеку од очите на јавноста, доека беше на медицински терапии некое време, со поддршка од нејзиното најблиско семејство и пријатели. Таа беше весела, убава душа полна со љубов која се грижеше за другите и оживеа сè што допре. Нејзиното семејство бара од јавноста во моментот да ја разбере приватноста “, се вели во официјалното соопштение.

View this post on Instagram

Happy birthday Ben, we adore you!

A post shared by John Travolta (@johntravolta) on

Потсетуваме, актерската двојка беше во брак 29 години и имаше три деца, 20-годишната Ела, деветгодишниот Бенџамин и синот Џет, кој почина во 2009та година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi