Погледнете како изгледа луксузниот стан на актерот кој се наоѓа во сериозни проблеми, продава поглед за кој повеќето можат само да сонуваат

10 јули, 2020
Annotation 2020-07-10 200015

Метју Пери продава луксузен стан во Лос Анџелес што го купи пред само три години

Актерот и ѕвездата од серијата „Friends“, кој е навистина тешко да се препознае денес, 50-годишниот Метју Пери веќе една година безуспешно се обидува да го продаде својот пентхаус во Лос Анџелес, а последната цена што тој ја бара деновиве е 8 милиони долари.

Станот скоро 9.300 квадратни метри се наоѓа на 40-ти кат на Кантри Центар, луксузна и впечатлива зграда што се наоѓа во населбата Беверли Хилс. Првично беше пуштено на пазарот во 2019 година по пазарна цена од дури 35 милиони американски долари, но очигледно нејзината цена значително паднала.

На достапните фотографии во станот доминираат кадифениот мебел, а Метју беше инспириран од еден од најпознатите филмски херои – Бетмен. Тој плати 20 милиони долари за целиот простор што всушност го зафаќа целиот кат на зградата. Се состои од четири спални соби, осум купатила и голема тераса со поглед на градот и околината, има голем базен, кино и винарија.

Според „Лос Анџелес Тајмс“, Метју донел одлука да го продаде станот затоа што тој во најголемиот дел од времето го поминувал во другите свои имоти лоцирани во Малибу и Њу Јорк, а наводно го мачат и финансиските проблеми..

Но, како што беше најавено, билансот на неговата сметка наскоро треба значително да се подобри со оглед на тоа што повторно се обедини тимот на снимањето на серијата „Friends“, актерите треба да заработат суми меѓу 2,5 и 3 милиони долари.

Метју во последно време ги загрижува своите обожаватели, особено откако беше виден како се потпира на зграда и се обидува да земе воздух, при што асистентот му помогнал да влезе во автомобилот. Штом седнал на патничкото седиште, запалил цигара.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi